Planavimas

Idėja

Kiekvienas norime nuosavo būsto, kuriame būtų malonu gyventi, patogu užsiimti kasdieniniais namų ruošos darbais ar priimti į svečius artimus žmones bei draugus. Net pačio didžiausio namo statybos procesas prasideda nuo turimos idėjos. Kartais ji būna labai originali ir iš pirmo žvilgsnio gan sunkiai įgyvendinama, o kartais sunku sugalvoti net paprasčiausią bei lengviausiai išpildomą projekto planą.

Vis dėlto, suplanavus statyti savo svajonių būstą, verta atsižvelgti į tam tikrus aspektus. Atsižvelgus į juos galima nuspręsti ar numatytas projektas yra įgyvendinamas greitai ar lėtai, ar jam reikia labai daug ar šiek tiek mažiau investicijų. Kiekviena, net ir pati racionaliausia bei originaliausia idėja, reikalauja kruopštaus apgalvojimo bei kiekvieno žingsnio suplanavimo, nuo kurio priklauso bendras namo vaizdas, jo tvirtumas, funkcionalumas bei estetiškumas.

Pagrindiniai aspektai

Aukštų kiekis name. Jeigu norite, kad Jūsų būste nereiktų statyti nemažai investicijų pareikalaujančios perdangos, laiptų ar nešančioms sienoms reikalingų gana didelių pamatų, verta apsvarstyti galimybę įsirengti vieno aukšto namą. Be to, tokio tipo statinio interjeras gali būti įrengtas pritaikant skirtingus aukščius. Vis dėlto, svajojantiems apie galimybę iš aukšto žvelgti į tolimas apylinkes, neverta atmesti galimybės įsirengti kelių aukštų būstą, kurio naudingasis plotas taip pat gali būti efektyviai išnaudotas.

Nebūtina visų namo pertvarų daryti iš rąstų. Daugelis galvoja, kad pasirinkus statyti rąstinį namą, iš medienos turi būti pastatytos absoliučiai visos kambarių detalės bei pertvaros. Vis dėlto, tam tikros namo vietos, pavyzdžiui, vonios kambarys, virtuvė, sauna ar kitos patalpos, kuriose vyrauja didelis drėgmės lygis, turi būti kruopščiai izoliuotos. Norint jas tinkamai izoliuoti yra reikalingos kitokios medžiagos, ne vien rąstai. Pasirinkus kitos rūšies medžiagas galima sutaupyti ne tik investicijų, bet ir erdvės, kadangi rąstiniai elementai užima gan daug vietos. Laikančiosios pertvaros būtinos tiek perdangai sumontuoti, tiek namo konstrukcijos tvirtumui.

Kvadratinis namas ekonomiškiau už ištęstą kelių dalių namą. Jeigu jūsų idėja yra pasistatyti iš kelių skirtingų dalių sudarytą pastatą, svarbu atsižvelgti į tai, kad tokios sandaros namas yra mažiau ekonomiškas už kvadratinės formos statinį. 90 laipsnių kampu susirišantys rąstai padeda pasiekti didesnį energijos efektyvumo lygį. Taip pat verta atsižvelgti į tai, kad vieno rąsto ilgis neturėtų viršyti 6 metrų. Kitu atveju, pavyzdžiui, pasirinkus 6,3 m ilgio rąstą, reikia daryti dūrimą, kuris reikalauja pakankamo laiko bei pastangų. Be to, kuo daugiau yra atliekama dūrimų, tuo labiau didėja viso projekto kaina bei prastėja šilumos izoliacija, kurią padeda užtikrinti vienodo ir tikslaus ilgio rąstai. Vis dėlto, minėtų apribojimų nėra, jeigu planuojamos skydinio namo statybos.

 

Ne mažesnis dėmesys turėtų būti skiriamas ir sklypo išplanavimui, nuo kurio priklauso kokios formos statinys geriausiai atrodo turimame sklype. Tai tik keletas patarimų, kurie gali Jums padėti dėliojant Jūsų namo viziją. Idėjų galite pasisemti iš mūsų galerijoje pateikiamų pavyzdžių bei namų projektų skilčių.

Atgal