DUK

1. Ar mediniai namai yra patvarūs? Kiek metų tarnaus medinis namas?

Mediniai namai yra iš prigimties patvarūs. Tinkamai prižiūrimas namas patikimai tarnaus šimtmečius.Šiuolaikinių technologijų pagalba yra daugybė galimybių išlaikyti savo namą tinkamą ir 100 ir 200 metų. Pavyzdžiui Norvegijoje yra namų, naudojamų jau šešis šimtus metų. Rinka siūlo ilgaamžiškus stogus, apsaugines medžiagas, dažus – tiesiog rūpinkimės mediniu namu taip, kaip apranga, avalyne ar savo butu.

Skydiniai namai yra gaminami pagal itin tikslų projektą gamykloje, po stogu, o ne statomi lauko sąlygomis. Tai leidžia išvengti lietaus ir kitų gamtos reiškinių poveikio medžiagoms, todėl tokie namai yra kokybiški ir tarnaus tikrai ilgai.

Medinis namas turi didesnę tikimybę atlaikyti žemės drebėjimą. Po žemės drebėjimo Japonijoje Kioto mieste, didžioji dauguma išlikusių namų, buvo mediniai karkasiniai namai.

2. Ar medinis namas atsparus ugniai?

Pati mediena yra degi, tačiau šiuolaikinėmis medžiagomis padengta mediena dega taip pat greitai, kaip cementas (nedega). Užsidegus rąstinei konstrukcijai, ji dega ilgiau nei mūrinė – rastinio namo konstrukcijos išlieka neįlinkusios ir stabilios ilgesnį laiką. Iš tokio namo galima ilgesnį laiką evakuoti žmones.

Nėra namo, kuris būtų visiškai nedegus. Jei jus nusprendė padegti - sudegins ir plytiniame name. Rūkymas lovoje yra dažniausia gaisro priežastimi tiek mūriniame tiek ir mediniame name. Reikia laikytis elementariausių saugumo taisyklių bet kokiame name.

3. Ar mediniams namams keliami kokie specialūs reikalavimai inžineriniams tinklams (vamzdynų, kanalizacijos, vandentiekio ir t.t.)?

Ne, visi tradiciniai sprendimai yra tinkami ir mediniuose namuose.

4. Ar laikui bėgant daug nusėda ar susitraukia medinis namas?

Per pirmuosius kelerius metus rastai traukiasi, nes jie praranda savo drėgmę dėl išgarinimo ir suspaudimo, besitaikydami prie naujos padėties. Susitraukimas priklauso nuo naudojamų medienos rastų profilio. Kietojo profilio rasto nusėdimas yra apie 3-4% kiekvienam aukščio metrui. Jei naudojami tašo profiliai, nusėdimas bus apie 1%. Kadangi į namo nusėdimą buvo atsižvelgta dar inžinerinio proceso metu, į savo naujus namus jūs galėsite keltis gyventi iš karto.

5. Ar namuose neatsiras pelėsio dėl drėgmė vonios kambaryje?

Mediniai namai turi turėti kanalizaciją, apsaugotą nuo požeminės drėgmės, vandenį, centrinį šildymą, drenažo sistemą apie namą.

6. Kiek kainuoja pastatyti medinį namą?

Labai sunku paskaičiuoti kainą kvadratiniam metrui, nes yra daug kintamųjų, kurie įtakoja namo kainą. Kaina priklauso nuo vietovės, medienos rūšies ir pasirinkto dydžio, namo išplanavimo, kampų skaičiaus, nuo stogo ir grindų sistemų sudėtingumo taip pat kaip ir nuo specialių ypatumų ir individualių pageidavimų, kuriuos norite įtraukti į savo prabangų namą. Jei jūs bent žinote kokio dydžio namo norite, ar turite grubų jo planą, Mano Vila gali apytiksliai paskaičiuoti namo kainą. Skirkite laiko bendravimui su mumis dėl savo svajonių įgyvendinimo.

Karkasiniai namai palyginus su namais, statytais kitomis tradicinėmis technologijomis ir turinčiais tokias pačias šilumines charakteristikas, yra gerokai pigesni. Karkasinė siena 1,7 karto pigesnė nei siena iš blokelių ir 2,2 karto pigesnė nei mūrinė. Juostiniai poliniai pamatai karkasiniams statiniams yra 1,5-1,7 karto pigesni negu masyviems mūriniams statiniams skirti pamatai. Statydami rastinį namą sutaupysite, nes tokiems namams nebūtina sienų apdaila.

7. Ar rastinis namas šiltas?

Dauguma statybinių kodų pripažįsta tik „R“ koeficientą, kuris neatsižvelgia į gerai pastatyto rastinio namo mikroklimatą. Medis reguliuoja patalpų mikroklimatą natūraliai ventiliuodamas patalpas ir palaikydamas juose pastovią drėgmę. Todėl be apšiltinimo mediniuose namuose gyventi galima ir žmonės tai darė daugelį metų.

Rąstai yra natūralūs izoliatoriai ir turi unikalią galimybę veikti kaip šilumos elementai. Tai reiškia, kad jie dienos metu gali kaupti šilumą, o nakties metu palaipsniui ją atiduoti – kas ir daro juos puikiais izoliatoriais.

Remiantis JAV nacionalinio namų statytojų standartų ir mokslinių tyrimo centro duomenimis, masyvių rastų namai gali būti nuo 5 iki 15% labiau energetiškai efektyvesni, nei standartiniai mūriniai namai. Tai dėl jų šilumos masės poveikio panaudojimo gyvenamojoje statyboje. Tai ne atsitiktinumas, kad rastai yra populiariausia statybinė medžiaga tarp žmonių, gyvenančių šaltose klimato juostose, tokiose kaip Aliaskoje.

8. Ar mediniam namui reikalinga nuolatinė priežiūra?

Siekiant išsaugoti natūralų rastinio namo grožį yra labai svarbi kasdienė priežiūra. Gamtos reiškiniai kaip lietus, vėjas, saulė, jūsų namo vietovė ir naudojamų medžiagų kokybė apspręs kaip dažnai jums reikės dailinti ir sandarinti namą. Nuolatinė namo išorės priežiūra, tikrinimas ar rastuose neatsirado didelių įtrūkimų, kur galėtų kauptis vanduo ir t.t., padės išvengti brangaus remonto ateityje.

Maždaug kas 5 – 10 metų medinį namą reikia nuvalyti, užglaistyti ir perdažyti.

9. Ar mes statome medinius namus pagal užsakovo pateiktus planus/projektus?

Taip. Tai viena iš pagrindinių mūsų vertybių. Mes kiekvienam klientui visuomet rasime geriausią sprendimą. Mes paskaičiuosime jums kainą jei jūs mums pateiksite savo namo projektą.

10. Ar galima pakeisti jūsų namo išplanavimą?

Taip. Visi mūsų medinių namų projektai gali būti koreguojami, panaudojant mūsų standartinių namų išplanavimus kaip atspirties tašką. Klientai, išnaudodami mūsų dizainerių komandą, gali daryti pakeitimus ir prisitaikyti projektus taip, kad jie atitiktų jų lūkesčius. Taip pat jūs galite mums pateikti savo planus, kad pastatytume jums jūsų pasaulinės klasės Mano Vila namą.

11. Kas daro rastinį namą išskirtiniu?

Rastiniai namai išsiskiria solidžiu medžio masyvu, iš kurio jie yra pastatyti, medžio surinkimo būdu, tuo, kaip rastai surinkti, kad susidarytų sienos. Žmonėms, kurie žavisi šiais namais, jie atspindi gyvenimo būdą.

Mediena yra patraukli, nes ji apjungia jėgą ir grožį. Mediena yra natūrali, organinė medžiaga, kurios spalva, tekstūra, ir kiti požymiai, išskirti ją kaip ypatingą statybinę medžiagą.

12. Ar svarbu iš kokios medienos yra rastinis namas?

Taip, nes skirtingų rūšių mediena turi skirtingas savybes, labiausiai darančias poveikį konkrečių rastų estetiniam grožiui, kaip spalvai ar grūdėtumui. Naudojamų rastų dydis ir forma taip pat apsprendžia jų panaudojimą. Medienos rūšies pasirinkimas gali įtakoti rastinio komplekto kainą.

Tačiau nėra vienos rūšies medienos, kuri būtų pranašesnė už kitas. Jei viena medienos rūšis būtų geriausia, tai savaime suprantama, kad visos arba didžioji dauguma kompanijų naudotų ją. Tiesa yra tai, kad daugiau nei du tuzinai medienos rūšių yra naudojami rąstiniams namams. Kiekviena rūšis turi savo privalumų, bet nėra vienos rūšies aiškiai pralenkiančios kitas. Medienos rūšies pasirinkimą dažniausiai lemia tai, ar ją galima gauti vietoje, reguliariai ir jos kiekiai.

13. Ar bus gera garso izoliacija mediniame name?

Mūrinių betoninių namų garso izoliacija yra geresnė nei medinių namų. Tačiau jei ir betoniniuose namuose nebus tinkamai pasirūpinta garso izoliacija, jūs girdėsite gretimo buto kaimyną kalbant ar vaikštant. Nesvarbu kokį namą statote, kad neiškiltų minėtų nepatogumų, reikia naudoti atitinkamus techninius sprendimus garso izoliacijai padidinti.

14. Bijote, kad skydinis namas nekvėpuoja?

Profesionalių statytojų tikslas yra pastatyti kuo sandaresnį namą, o bet koks “kvėpavimas” per išorinės atitvaras ir plyšius tarp jų, nulemia prastesnį namo energetinį efektyvumą. Namo patalpos turi būti vėdinamos naudojant natūralią arba mechaninę vėdinimo sistemą.

15. Ar medinius namus puola kenkėjai?

Mediniam namui pavojų kelia ne tik žievė vabalai, termitai, medžio kirminai, bet ir pelėsis, grybelis bei kiti organiniai dariniai. Technologijų dėka mes turime platų priemonių nuo kenkėjų pasirinkimą. Jos gali apsaugoti medinius namus ne tik nuo ugnies ir kenkėjų, bet ir taip pat ir nuo puvimo.

Taip pat yra svarbu, kad mediena būtų gerai išdžiovinta. Kai mediena yra sausa, kenkėjai rastų nepuola.

16. Kokių rąstų namas šiltesnis – stačiakampių (frezuotų) ar apvalių (tekintų) rastų?

Šiluminės savybės 23 cm apvalių (tekintų) rąstų yra panašios į 20 cm stačiakampių (frezuotų) rąstų, nes per jungimą abiejose sienose yra 16 cm.

17. Ar visos rastinio namo sienos turi būti statomos iš medžio?

Ne. Spalvų, tekstūros stiliaus paįvairinimui dažnai naudojamos įvairios, su natūralia mediena derančios medžiagos. Gali būti naudojamas įvairiausių medžiagų derinys kaip akmuo, gipsas, dekoratyvinis tinkas, keraminės plytelės, tapetai ir kt. medžiagos.

end faq